top of page
לוגו קדמה.jpg
לוגו-סופה-JPEG.jpg

קליטה בקיבוץ סופה

ההזדמנות שלך לבחור אחרת!

new_gen_1920x664.jpg

מחפשים אורח חיים אחר?!

אנחנו מחפשים בדיוק אתכם!

קיבוץ סופה קולט משפחות צעירות לחברות מלאה בשכונה החדשה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

תודה - קיבלנו את פרטיך. נחזור אליך בהקדם. אנחנו זמינים גם בטלפון:  054-7916915

סופה-רקע-ירוק.jpg

למה כדאי לכם להצטרף אלינו?

חינוך קרוב לטבע ולאדם.png

חינוך קרוב לטבע ולאדם

 

העניקו לילדכם ילדות חופשית – אין כמו לרוץ יחפים במרחבים הפתוחים בחופשיות ובבטחה. מערכת חינוך שפעילה לאורך כל השנה (כולל חגים וחופשות) ואשר מושתתת על ערכים ליברליים, טבע, חיבור למקום וחיבור לקהילה.

לחיות בקיבוץ כמו פעם.png

לחיות בקיבוץ

"כמו פעם"

 

בואו לטעום אורח חיים קיבוצי, עם כל מה שקיבוץ יודע להציע: חיי קהילה עשירים, פעילות תרבות ענפה, קשרי חברות משמעותיים, חינוך ערכי ואיכותי, ערבות הדדית ואווירה משפחתית.

שייכות לקהילה מאפשרת.png

שייכות לקהילה מאפשרת

 

הצטרפו לקהילה צעירה, פעילה, ליברלית, חמה, מחבקת, מגוונת ופתוחה בה תרגישו באמת שייכים ומשמעותיים. זה המקום שלכם לצמוח, להתפתח וליזום! קחו חלק בעיצוב הקיבוץ, אופיו חיי התרבות וחיי הרוח שלו.

למה כדאי לכם
12.jpg
סופה-002.jpg
קצת-עלינו.jpg

קצת עלינו

קיבוץ סופה הוא קיבוץ חילוני הממוקם בחבל שלום שבנגב המערבי (בדרום המועצה האזורית אשכול). כ-45 דק' נסיעה מבאר שבע, 30 דק' מאופקים , 40 דק' משדרות ו-50 דק' מאשקלון.


קצת היסטוריה... בשנת 1977 הוקם קיבוץ "סופה" בחבל ימית. בשנת 1982 לאחר הסכמי השלום עם מצרים הועתק קיבוץ סופה לחבל שלום. מעל לעשור וחצי הקיבוץ מופרט ומתחדש, וב-2017 פתחנו את שערינו לקליטת משפחות חדשות.


האוכלוסייה בקיבוץ מגוונת ורב-דורית, ועם זאת, יש לנו קהילה צעירה ברובה ויחסית קטנה, מה שיוצר יחסי שכנות מדהימים, קרבה, שותפות גורל ואחווה אמיתית. ערבות הדדית שנובעת מתחושת משפחתיות וחברות.  בסופה יש פתיחות גדולה למשפחות וחברים חדשים שמתבטאת בגישה מאפשרת, מקבלת ושוויונית. כל אחד יכול להשפיע ישירות על חייו ועל סביבתו.


בקיבוץ חיי קהילה ותרבות עשירים - ממש "כמו בקיבוץ של פעם"! חגים משותפים, טקסים, טיולים, מסיבות, הרצאות, הופעות ועוד. בקיבוץ מגוון שירותים לחברים כגון בריכה, מתקני ומגרשי ספורט, גני שעשועים, חנות כלבו, גינה קהילתית ועוד.

IMGL1248.jpg

רוצים לשמוע על קהילת הצעירים שלנו?

Kedma_PNG.png
15a.jpg

כל מה שרצית לדעת

על קיבוץ סופה ולא העזת לשאול

חינוך בסופה

חינוך לגיל הרך

מערכת החינוך בסופה היא מערכת איכותית הנותנת מענה חינוכי לכל שכבות הגיל ונמצאת בתקשורת רציפה בין המערכות עצמן ובין ההורים. המערכת מנוהלת לפי סדר יום קבוע בהתאם לצרכי הילדים. היא פועלת לטיפוח אתגרים מוטוריים וטיפוח אקלים חיובי, תוך שימוש במרחבים הנמצאים בקיבוץ ויצירת פעילות בהם. מערכת החינוך של הקיבוץ פועלת כל השנה, גם במהלך החופש הגדול והחגים! בקיבוץ שלוש מסגרות חינוך פורמלי של הגיל הרך (מגיל 3 חודשים ועד גיל גן חובה), המחולקות לפי שנתונים ובכל בית חינוך ישנו צוות המונה מטפלת או גננת מובילה ומקצועית ולצידה צוות מטפלות. 


בית התינוקות "צדף": מגיל שלושה חודשים ועד גיל שנה וחצי (מחולק בתוכו למקבצים לפי חלוקת הגיל וההתפתחות). הגן בפיקוח משרד התמ"ת.


פעוטון "אלמוג": לפעוטות מגיל שנה וחצי ועד שלוש. הגן בפיקוח משרד התמ"ת. 


גן "שונית": לילדים מגיל שלוש עד שש. הגן בפיקוח משרד החינוך. 

חינוך פורמלי: קריית החינוך

קריית החינוך במועצה מנקזת אליה את החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי. שלושה בתי ספר יסודיים ובי"ס שש-שנתי (חטיבה ותיכון) פועלים בשעות הבוקר ועד הצהריים ולאחריהם מתקיימים החוגים במתקנים שנמצאים במתחמים. אגף החינוך פועל לאורו של החזון החינוכי הקהילתי של אשכול. האגף נותן מענים חינוכיים, פדגוגיים, חברתיים ורגשיים לכל ילדי המועצה. מערכת היסעים פועלת בסנכרון מלא בין ימי הלימוד בבית-הספר לבין החוגים ופעילות התנועה שמתקיימים לאחריה.

חינוך חברתי

בימים אלה מתגבשת ע"י ועדת חינוך פעילות חברתית (בלתי פורמלית) שתלווה את הילדים והנוער בשעות שלאחר ביה"ס ואחה"צ. בינתיים לילדי סופה בכיתות א'-ו' מגוון פעילויות העשרה וחברה לאחר שעות הלימודים. ילדי הנעורים מפעילים כפעמיים בשבוע פעילויות חברתיות בקיבוץ, טיולים ונסיעות בחגים ובחופשות. בנוסף, קיים מגוון רחב של חוגי העשרה בסביבה מטעם המועצה. במועצה מתקיים מערך הסעות חינמי המסיע מדי יום את הילדים מהקיבוץ לבית הספר והחוגים ובחזרה.

IMG-20200721-WA0064.jpg
17.jpg
14.jpg
IMG-20200721-WA0142.jpg
חינוך

תרבות וחברה

לקיבוץ סופה אופי ייחודי. אנו מאמינים בנוף האנושי – קהילה לפני הכל! כחלק מגישה זו, חיי הקהילה שלנו עשירים בפעילות חברתית ותרבותית ענפה היוצרים תחושת קהילתיות וחוסן חברתי. הנה טעימה מאורח החיים שלנו: מפגשים חברתיים בחגים, מסיבות, ארוחות קהילתיות, הרצאות, הופעות, טיולים, ערבי נושא, שירה בציבור, הקרנות סרטים, חלוקת פופקורן צמר גפן מתוק ועוד. לצד הנוכחות הגבוהה באירועי התרבות, ישנם גם מפגשים בלתי פורמליים קלילים בבריכה, בגני המשחקים, במגרשים, במתקני הספורט, במועדון לחבר, באספות ובמרחבי הקיבוץ המוריקים. כך נוצרת לה הרמוניה מושלמת של יחסים חבריים לצד יחסים בין-דוריים ובעיקר המון חמימות וקבלה.

תרבות-3.jpg
תרבות-6.jpg
תרבות-2.jpg
תרבות-5.jpg
תרבות-1.jpg
תרבות-4.jpg
תרבות

אפשרויות תעסוקה

סופה היא חלק מהמועצה האזורית אשכול הכוללת כ-32 יישובים. מקורות התעסוקה של תושבי האזור מגוונים וכוללים מפעלי תעשייה, חקלאות, שירותים מוניציפליים, חינוך ויזמויות פרטיות של תושבי האזור. קיבוץ סופה נמצא במרחק נסיעה של כ-30 דק' מאופקים, 35 דק' משדרות ו-45 דק' מבאר-שבע (בכל אחת מהערים הללו יש רכבת). 


מפעלים, משרות ויזמות:
הקיבוץ מעודד ומברך על יזמות עסקית של חבריו, ומייחס חשיבות עליונה להצלחת היוזמות המקומיות. בין השאר מסייע הקיבוץ לחברים אשר מעוניינים בפיתוח יזמות מקומית בהקצאת שטחים ומבנים. כמו כן, ביישובים הקרובים לקיבוץ קיימים מספר מפעלים ומשרות רבות בחברות קטנות ועסקים פרטיים. המועצה מעודדת יזמויות והקיבוץ מהווה קרקע פורה למגוון יזמויות ועסקים פרטיים. נוסף על כך, במועצה קיים מרכז תעסוקה והשמה גדול בשם "מעברים נגב מערבי/צפוני", אשר מסייע במציאת מקומות עבודה, נותן מענה ומציע לדורשי העבודה ולמעסיקים מגוון שירותים, סדנאות וקורסים. לרשותכם גם לוח משרות של מרכז התעסוקה "מעברים".
 

חקלאות ומשק חי:
לקיבוץ סופה יש שטחים חקלאיים בסדר גודל של כ-5,000 דונם המנוהלים בשיתוף פעולה פורה עם הקיבוצים צאלים וגבולות.

רפת סופה לחלב מייצרת כ-3.5 מיליון ליטר בכשרות מהדרין ופועלת בשיתוף פעולה עם הרפת של קיבוץ ניר יצחק. על גגות הרפת הוקמו לוחות סולריים המפיקים חשמל ומוסיפים להכנסות הקיבוץ.

חלק מחקלאות סופה פועל בשותפות עם הקיבוצים גבולות וצאלים 'גד"ש חלוצה' שמתמחה בגידולים חקלאיים באדמות חול ואדמות לס. "חלוצה" מגדלת ירקות לשוק מקומי ולייצוא הכוללים תפוחי אדמה, בטטה, גזר, צנונית, בוטנים ועוד. בהקשר זה קיבוץ סופה שותף גם בבית האריזה "יח"מ" (ישובי חבל מעון), גד"ש "הדרי מעון" ועוד. בנוסף לחקלאות בשטחים פתוחים מגדלים ירקות כגון פלפלים בחממות. תחום המטעים כולל בתוכו  מטע חוחובה ומטע אבוקדו. הגידולים החקלאים מנצלים מגוון של מקורות מים. בנוסף לקיבוץ פרדס הדרים שכולל בתוכו לימון, קלמנטינה, תפוז ואחרים.
הקיבוץ שותף בדומה לשאר קיבוצי האזור בתאגידים אזורים לעיבוד תוצרת חקלאית כמו "הדוד משה".
פעילות לא חקלאית ליזמים שונים ממוקמת אזור המתאים לכך בתוך שטח היישוב. הקיבוץ פועל ברציפות לייזום והקמה של פעילות עסקית לגיוון מקורות  ההכנסה של הישוב.

קיבוץ סופה משתמש בשטחים המשקיים שלו לטובת יזמויות שונות וכן בהשכרת השטחים למפעלים שונים כגון "נגב אקולוגיה", לול ועוד. 

הטבות מס:

סופה, כחלק מיישובי עוטף עזה, נהנה מהנחה בארנונה ומהטבות מס דוגמת זיכוי ממס בשיעור של 20% (כלומר, לא משלמים מס עד הכנסה חודשית של 20 אל"ש / שנתית של כ-241 אל"ש לאדם). או לחלופין, תושבים המתגוררים ביישוב 12 חודשים ומעלה, זכאים להנחה בתשלום מס הכנסה בשיעור של עד 20% מההכנסה החודשית עד תקרה של 241,080 ש"ח לשנה, אשר מהווה חיסכון של עד אלפי שקלים בחודש ועשרות אלפי שקלים בשנה.

map3.png
map.png
תעסוקה

מסלול הקליטה בקיבוץ

טרם תחילת שלב המועמדות:
טרם תחילת שלב המועמדות עוברים המועמדים לקליטה ריאיון היכרות ומילוי שאלון פרטים אישיים. במקביל הם מוזמנים להתארח בקיבוץ בסופ"שים וחגים. לאחר מכן נשלחים המועמדים לאבחון חברתי ובדיקה כלכלית. לבסוף ריאיון עם ועדת קבלה, המלצה מכל הגורמים ועלייה למועמדות. 

ראיון היכרות + שאלון פרטים אישיים
אירוח בקיבוץ בסופ"שים וחגים
אבחון חברתי + אבחון כלכלי
ראיון עם ועדת קבלה + המלצה מהגורמים הרלוונטיים
עלייה למועמדות

שלב המועמדות:
שלב המועמדות אורך חצי שנה ובמהלכו המשפחה מלווה ע"י נציג מוועדת קליטה ועליה להשתלב באחת מהוועדות בקיבוץ. לקראת תום תקופת המועמדות אנחנו עורכים סקר, ממליצים להנהלה והקהילה מצביעה על עלייה לחברות. במהלך תקופת המועמדות המשפחה גרה באחד הבתים בקיבוץ. לאחר העלייה לחברות המשפחה יכולה להתחיל ולבנות את ביתה בשכונה החדשה (לאורך כל התקופה מבצעים את כל ההחלטות והאישורים כדי שמיד עם העלייה לחברות ניתן יהיה להתחיל לבנות את הבית (פרק זמן של 6-9 חודשים).
 

הציפייה מכולם היא לחיות חיי קהילה (להשתתף באירועים וחגים), להיות מעורבים בוועדות או בנעשה בקיבוץ ולהפגין עניין ותמיכה.

מגורים באחד מבתי הקיבוץ
ליווי ע"י נציג מוועדת קליטה
השתלבות באחת מוועדות הקיבוץ
סקר + המלצה להנהלה ולקהילה על עלייה לחברות
עלייה לחברות + תחילת בניית הבית בשכונה החדשה

 

למה אתם מחכים?!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

תודה - קיבלנו את פרטיך. נחזור אליך בהקדם. אנחנו זמינים גם בטלפון:  050-693-6169-

פוטר.jpg
bottom of page